ترموستات سردخانه

ترموستات سردخانه ای

ترموستات در سردخانه نقش بسیار مهمی دارد این قطعه مشخص می کندکمپرسور چه زمانی روشن و خاموش شود تا دمای سردخانه به مقدار دلخواه ما برسد و همچنین بر اساس دمایی که این قطعه به ما نشان می دهد ما متوجه می شویم که محصولاتمان در دمای درستی نگهداری می شوند و از فاسد شدن مواد غذایی ما جلوگیری می کند.
ترموستات ها جزو تجهیزات کنترلی می باشد که در تجهیزات برودتی و گرمایشی مورد استفاده قرار میگیرد این قطعه باعث افزایش طول عمر تجهیزات و کاهش مصرف انرژی می شود.

انواع ترموستات سردخانه

  • ترموستات دیجیتالی سردخانه
  • ترموستات آنالوگ سردخانه

ترموستات آنالوگ سردخانه

ترموستات آنالوگ یا ترموستات مکانیکی سردخانه اولین نوع ترموستات ها می باشد که کاربرد فراوانی داشت نحوه عملکرد این قطعه مکانیکی بر اساس قوانین ترمودینامیک می باشد و فاقد هرگونه قطعه الکترونیکی می باشد.

در این نوع ترموستات سردخانه از نشانگر های مکانیکی استفاده می شود و با استفاده از آن می توان دمای مورد نیاز خود را تنظیم نماییم.

این قطعه با مکانیسم های مختلفی طراحی و تولید شده است که باعث شده است خود این قطعه را به چند دسته مختلف تقسیم نمود که در ادامه دو مدل از آن ها را شرح می دهیم.

ترموستات دیجیتال سردخانه

با تولید و ارائه این نوع ترموستات ها استفاده از ترموستات های مکانیکی کاهش یافت این نوع ترموستات ها دارای صفحه نمایش بوده و از دقت بالایی برخوردار هستند و شما می توانید دمای سردخانه خود را مطابق نیاز تنظیم نمایید.

در ترموستات سردخانه ای دیجیتال از سنسور و رله برای اندازه گیری دما استفاده شده است و قابلیت هایی چون زمان بندی، اتصال به وای فای و اینترنت برای کنترل از راه دور، قفل کودک و غیره وجود دارد که باعث شده است مورد استقبال عموم قرار گیرد.